V blízkom okolí sa pieskové pláže nachádzajú aj v Nine. Okrem toho tam nájdete aj ninské blatá, ktoré sú veľmi obľúbenou atrakciou. Nin je veľmi pekné starobylé mestečko, známe aj spracovávaním morskej soli v neďalekej Solane. Tu v podnikovej predajni si môžete nakúpiť pekné suveníry vyrobené zo soli. Taktiež ak by vám nestačili potraviny vo Vrsi, tu v Nine sú supermarkety, kde už nakúpite všetko.

Ďalším miestom, ktoré stojí za zmienku, je dovolenkový rezort ZATON, vzdialený asi 5 km od Vrsi. Aj keď sa tam platí vstupné, oplatí sa tam vybrať na jeden celý deň. Ak máte deti a už ich nebaví sa hrať na obyčajnej pláži, tam sa zabavia na tobogánoch, nafukovacích preliezačkách na vode, každý deň animátori zabávajú deti aj dospelých. Taktiež je tu veľmi veľa obchodíkov zo suvenírmi, plavkami, taškami a inými doplnkami, niekoľko reštaurácií a potravín.

Samozrejme, je tam aj veľa iných miest v okolí, ktoré sa oplatí vidieť, ako napríklad ostrov Vir, ostrov Pag so slávnou plážou Zrče nazývanou aj ako „Chorvátska Ibiza“, ďalej Národný Park Krka, vzdialený asi hodinu autom. Mestá ako Biograd na Moru, Šibenik. Záleží od toho koľko dní strávite v Chorvátsku a čo chcete vidieť. Ale určite si musíte pozrieť Zadar, hlavne staré mesto. Samozrejme treba sa pripraviť na davy ľudí, ale mesto ako také stojí za to. Zadar je mesto výnimočnej histórie s mimoriadne cenným kultúrnym dedičstvom. Mesto ponúka vždy niečo nové. Modernou ikonou mesta sa stal Morský organ. Morské vlny tu svojim prúdením a prechádzaním cez hudobné trubky inštalované pod morskou hladinou vytvárajú „morskú hudbu“. Na samom konci zadarského polostrova vzhliadol svetlo sveta aj Pozdrav slnku. Pozdrav slnku sa skladá z troch stoviek sklených dosiek uložených v jednej úrovni s kamennou dlažbou v tvare kruhu s priemerom 22 metrov, okolo ktorého sa na kamenných kockách zobrazujú výjavy všetkých planét Slnečnej sústavy a ich dráh. Práve z tejto časti zadarskej mestskej pláže sa, podľa slov slávneho Alfreda Hitchocka, naskytuje pohľad na najkrajší západ slnka na svete.